Прем'єр-міністр Володимир Гройсман відкрив після реконструкції Мачухську УПГ ДТЕК Нафтогаз

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман відкрив після реконструкції Мачухську УПГ ДТЕК Нафтогаз

Нафта і газ30 Жовтня 2017

26 жовтня 2017 року відбулося офіційне відкриття Мачухської установки підготовки газу ДТЕК Нафтогаз після реконструкції. На заході був присутній Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон, а також керівницто Полтавської області - голова Полтавської ОДА Валерій Головко та його заступник Андрій Пісоцький.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман відкрив після реконструкції Мачухську УПГ ДТЕК Нафтогаз

Мачухська установка підготовки газу забезпечує підготовку природного газу та газового конденсату зі свердловин Мачухського родовища та його транспортування до магістрального газопроводу «Диканька - Кременчук - Кривий Ріг». У 2017 році ДТЕК Нафтогаз провів реконструкцію установки. Загальний обсяг інвестицій - понад 100 млн грн. Реконструкція була проведена у рекордні строки - упродовж 6 місяців.

Під час реконструкції Мачухської УПГ застосовано багато сучасних технологічних рішень. Компанія побудувала нову лінію підготовки газу з використанням ефективного сепараційного та теплообмінного обладнання, впровадила автоматизовану систему управління технологічним процесом на основі обладнання компанії Siemens нового покоління. ДТЕК Нафтогаз вперше серед газовидобувних підприємств України облаштував вузол комерційного обліку газу з потоковим хроматографом та вологоміром, що дозволяє відповідати вимогам Кодексу газотранспортної системи.

«Для нас надзвичайно важливо перестати завозити газ в Україну. Нам потрібно видобувати його в Україні, в середині країни. І це можливо», - підкреслив під час прес-брифінгу Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

У 2018 році ДТЕК Нафтогаз почне реалізацію нової програми буріння на Мачухському родовищі. За результатами цієї програми планується відкриття перспективних пластів із введенням в експлуатацію нових високодебітних свердловин. Тому потужність установки було збільшено майже в 2 рази - з 1,2 до 2 млн куб. м газу на добу.

Ігор Щуров, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз, підкреслив: «Під час реконструкції Мачухської установки ми застосували найбільш сучасні технології та обладнання, які необхідні для розвитку української нафтогазової галузі. Вони дозволяють ефективно освоювати природно-ресурсний потенціал та нарощувати видобуток газу, що необхідно для досягнення енергетичної незалежності України».