some-alt
Головна Прес-центр Новини Час міняти парадигму пошуку та налагодити проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками – Іван Гафич

Час міняти парадигму пошуку та налагодити проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками – Іван Гафич

Нафта і газ02 Листопада 2023
Директор із розвідки та перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз Іван Гафич на VII Київській нафтогазовій конференції «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці» розповів, де криється нерозвіданий потенціал українських надр.
Час міняти парадигму пошуку та налагодити проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками – Іван Гафич

На його думку, можливість відкриття значних за запасами покладів вуглеводнів класичного типу малоймовірне. Натомість геологам варто сфокусуватися на пошуку ізольованих об’єктів у крайових зонах і за межами родовищ. Звернути увагу на  неструктурні чи комбіновані пастки стратиграфічної, фаціальної чи гравітаційної природи, розвідку глибоких горизонтів та роботу з важковидобувними запасами ущільнених колекторів.

Завдяки такому підходу ДТЕК Нафтогаз кілька років тому відкрив нове родовище, котре цілеспрямовано готувалось для розвідки обєктів не пов’язаних зі структурами. Також компанії вдалося продовжити життя вже діючих родовищ, виявивши ізольовані піщані тіла та зони покращення колекторів обєктів типу Tight gas.

Важливим аспектом підходу до більш складних обєктів неструктурного типу є розуміння їх природи. Цього можна досягнути комплексуванням геологічних і геофізичних методів досліджень, інтеграцією і створенням цифрових баз даних, моделюванням умов осадконакопичення, застосуванням нових методичних підходів і технологій обробки, а також переінтерпретації результатів 3D сейсморозвідки та свердловинних методів досліджень.

Такі роботи дозволили нафтогазовому бізнесу ДТЕК виявити на діючому родовищі раніше не відомі нафтогазоперспективні об’єкти у авандельтах девону, та біогермних спорудах турне, з оцінкою ресурсного потенціалу до 10 млрд м3 газу.м. Наразі готується високотехнологічний проєкт безкабельної 3D сейсморозвідки для підготовки їх до глибокого пошукового буріння.

"Україна має один з найбільших ресурсних потенціалів у Європі. Проте вже кілька десятиліть газовидобувна галузь стагнує, а видобуток суттєво перевищує заміщення запасів. Крупні родовища традиційного типу вже виснажені, а нові родовища та поклади, які відкривають приватні та державні компанії, як правило, пов’язані з все меншими структурами та мають незначні об'єми запасів. Це дозволяє втримувати видобуток, але не наростити його. На мою думку, час міняти парадигму пошуку та налагодити системний підхід до планування і проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками в тому числі там, де їх раніше не вели - звернувши увагу на комбіновані пастки, неструктурні об’єкти та окраїнні зони родовищ. Дуже імовірно, що потенціал для росту газовидобутку саме там. Сподіваюсь досвід роботи ДТЕК Нафтогаз буде сприяти цьому, оскільки є ключовим і буде надалі розвиватись в компанії", - зазначив пан Гафич.

 

08 Лютого 2024
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз придбав і застосував унікальну безкабельну систему для сейсмічних досліджень
21 Червня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз залучить в Україну найновіші технології сейсморозвідки
11 Травня 2023
Нафта і газ На онлайн-заході обговорили розкриття інформації про видобувну галузь під час війни
02 Травня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз повністю оцифрував свої базові родовища
17 Березня 2023
Нафта і газ Фокус на освоєння нових ділянок і розвиток науково-технологічних партнерств
29 Листопада 2022
ДТЕК ДТЕК інвестує під час війни в видобуток українського газу
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від генерального директора ДТЕК Нафтогаз Ігоря Щурова
09 Вересня 2022
ДТЕК Привітання з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості від генерального директора ДТЕК Максима Тімченка
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від Ріната Ахметова
20 Червня 2022
Нафта і газ Драйверами нарощення газовидобутку залишаються глибоке буріння і новітні технології