some-alt
Головна Прес-центр Новини Для нарощування видобутку газу в Україні необхідно інтенсивно освоювати нові глибини родовищ

Для нарощування видобутку газу в Україні необхідно інтенсивно освоювати нові глибини родовищ

Нафта і газ28 Грудня 2016
Стабільне та довгострокове нарощування видобутку газу в Україні стане можливе лише за умови інтенсивного освоєння нових перспективних територій і глибин понад 5–6 тис. м. Для цього необхідні нові технології й обладнання, які в Україні поки мало застосовуються. Таку думку висловив керівник департаменту з буріння та свердловинних технологій ПрАТ «Нафтогазвидобування» Олександр Лазаренко під час київської конференції «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці».
Для нарощування видобутку газу в Україні необхідно інтенсивно освоювати нові глибини родовищ

«Наша компанія за останні 3 роки пробурила 13 глибоких свердловин — від 5,5 до 6,75 тис. м. Кожен такий проект був, можна сказати, ексклюзивним із погляду управління, технологічних рішень, обладнання. Якщо ж ми хочемо наростити видобуток газу в масштабах України, нам потрібно зробити такі проекти масовими. Для цього потрібне інвестсередовище, яке створить конкуренцію технологій в Україні — як за обсягом, так і за вартістю», — зазначив Олександр Лазаренко.

Як приклад нових технологій і досвіду представник Нафтогазвидобування назвав роботи із забурювання бічного стовбура на свердловині № 71 Семиренківського родовища, виконані за участю міжнародної сервісної компанії Weatherford. Технічну операцію, спрямовану на покращення показників роботи свердловини, було виконано на глибині 5033 м. На сьогодні це найглибше «зарізування» в обсадній колоні діаметром 245 мм у світі.

Застосування сучасних бурових доліт дало змогу компанії досягти високих показників щодо швидкості буріння. Так, під час будівництва свердловини № 23 Семиренківського родовища компанії вдалося пройти інтервал 3707–4991 м (1 284 м) одним долотом із середньою механічною швидкістю 5,01 м/год. Тоді як раніше для виконання аналогічних робіт, зважаючи на складні гірничо-геологічні умови, було потрібно приблизно 9 доліт, а середня механічна швидкість була в рази меншою.

Якісного первинного розкриття продуктивного пласта, що є запорукою отримання оптимального дебіту кожної свердловини, компанія досягла шляхом використання біополімерних розчинів, що мають унікальні властивості та характеристики термостабільності. Такі розчини дають змогу створювати високий опір для запобігання проникненню фільтрату в пласт за високих температур — 150 градусів за Цельсієм і більше.

Також було вдосконалено конструкції свердловин. Зміни дали змогу мінімізувати ризики виникнення гірничо-геологічних ускладнень під час буріння свердловин. Закінчування свердловин за допомогою фільтрів підвищило продуктивність свердловин і унеможливило забруднення пласта цементним розчином. Також для підвищення довговічності та надійності свердловин Нафтогазвидобування одним із небагатьох в Україні почало застосовувати нержавіючі насосно-компресорні труби зі сталі 13 Cr.

 

08 Лютого 2024
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз придбав і застосував унікальну безкабельну систему для сейсмічних досліджень
02 Листопада 2023
Нафта і газ Час міняти парадигму пошуку та налагодити проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками – Іван Гафич
21 Червня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз залучить в Україну найновіші технології сейсморозвідки
11 Травня 2023
Нафта і газ На онлайн-заході обговорили розкриття інформації про видобувну галузь під час війни
02 Травня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз повністю оцифрував свої базові родовища
17 Березня 2023
Нафта і газ Фокус на освоєння нових ділянок і розвиток науково-технологічних партнерств
29 Листопада 2022
ДТЕК ДТЕК інвестує під час війни в видобуток українського газу
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від генерального директора ДТЕК Нафтогаз Ігоря Щурова
09 Вересня 2022
ДТЕК Привітання з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості від генерального директора ДТЕК Максима Тімченка
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від Ріната Ахметова