Головна Прес-центр Новини Для збільшення видобутку газу необхідно продовжити реформи у нафтогазовому секторі – експерт

Для збільшення видобутку газу необхідно продовжити реформи у нафтогазовому секторі – експерт

Нафта і газ07 Листопада 2019
Для досягнення енергетичної незалежності вкрай необхідно продовжити реалізацію реформ у нафтогазовому секторі. Про це дискутували учасники конференції «Нафтогазова галузь України: виклики та перспективи», що проводилася Міністерством енергетики України в рамках Нафтогазекспо-2019. Один з найважливіших факторів для нарощення газовидобутку – збереження стимулюючої ренти. Про це повідомила Юлія Боржемська, менеджер з регуляторної політики найбільшої приватної газовидобувної компанії України ДТЕК Нафтогаз.
Для збільшення видобутку газу необхідно продовжити реформи у нафтогазовому секторі – експерт

«Стимулююча рента має бути збережена і встановлена для нових свердловин на період до 10 років від початку буріння. Важливо стимулювати буріння свердловин не тільки на нових, але й на виснажених родовищах, які потребують значних інвестицій для підтримки обсягів видобутку на них», – зазначила вона.

Також було продискутовано питання укладення угод про розподіл продукції (УРП). Як зазначили  експерти, для збільшення видобутку газу в Україні вкрай необхідно прискорити процес погодження та підписання угод.

«Першим фактором, який допоможе прискорити укладення УРП, є скасування процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) для проектів УРП. Наразі Закон зобов’язує проводити ОВД до прийняття рішення про початок видобування корисних копалин. Однак набагато ефективніше проводити ОВД саме перед початком видобування вуглеводнів. Також необхідно скасувати погодження УРП органами місцевого самоврядування, залишивши серед їх повноважень погодження щодо відведення землі для користування надрами, ОВД, надання у користування надр місцевого значення», – підкреслила Боржемська.

При цьому експертка зазначила, що важливо не допустити перегляду результатів конкурсів УРП, які вже відбулися, адже це несе великі репутаційні та інвестиційні ризики для держави.

«Перегляд результатів хоча б одного конкурсу спричинить відміну результатів усіх проведених конкурсів. Це знизить інтерес іноземних інвесторів щодо участі у майбутніх проектах УРП, призведе до нерозподілення істотної площі нафтогазоносних надр. Як результат – відбудеться замороження значних інвестицій та податків», – заявила експертка.

 

08 Лютого 2024
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз придбав і застосував унікальну безкабельну систему для сейсмічних досліджень
02 Листопада 2023
Нафта і газ Час міняти парадигму пошуку та налагодити проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками – Іван Гафич
21 Червня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз залучить в Україну найновіші технології сейсморозвідки
11 Травня 2023
Нафта і газ На онлайн-заході обговорили розкриття інформації про видобувну галузь під час війни
02 Травня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз повністю оцифрував свої базові родовища
17 Березня 2023
Нафта і газ Фокус на освоєння нових ділянок і розвиток науково-технологічних партнерств
29 Листопада 2022
ДТЕК ДТЕК інвестує під час війни в видобуток українського газу
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від генерального директора ДТЕК Нафтогаз Ігоря Щурова
09 Вересня 2022
ДТЕК Привітання з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості від генерального директора ДТЕК Максима Тімченка
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від Ріната Ахметова