ДТЕК Нафтогаз розповів, як зменшувати невизначеності під час буріння

Минулого тижня у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся воркшоп SPE, присвячений геомеханіці. Захід, який модерував Максим Дорохов, керівник Інженерно-Технологічного Центру ДТЕК Нафтогаз, офійцер SPE Central Ukraine Section, зібрав фахівців у галузі видобування нафти і газу для обговорення новітніх досягнень у бурінні та стимуляції пластів.
Олександр Архіпов, менеджер з технологій буріння Інженерно-технологічного центру ДТЕК Нафтогаз, розповів про практичне застосування геомеханічного моделювання для зменшення невизначеностей під час буріння. Він зупинився на факторах, що впливають на стійкість стовбура свердловини, та необхідності розширених тестів на поглинання і детального моделювання для точнішого розуміння напруженого стану порід. Експерт навів реальні приклади використання ймовірнісного моделювання на основі даних сусідніх свердловин для зниження ризиків і оптимізації глибин спуску обсадних колон.
Також на воркшопі виступили експерти компанії SLB — старша аналітикиня продуктів з геомеханіки Клерет Ґерра та старший інженер з геомеханіки Роберт Дерда. Вони продемонстрували можливості тривимірних механічних моделей Землі (3D MEM) для оптимізації стійкості свердловин і гідророзриву пластів. А також навели приклади з Північного Кувейту та Північного моря, де 3D MEM дозволили забезпечити безпечне буріння та перевищити очікування щодо видобутку.
Усі експерти підкреслили ключову роль геомеханіки у підвищенні ефективності операцій, мінімізації ризиків і прийнятті обґрунтованих рішень на всіх етапах життєвого циклу свердловини.