ДТЕК Нафтогаз представив свій досвід із розвідки та видобування вуглеводнів великих глибин на конференції «Нафтогазова енергетика 2017: проблеми та перспективи»
У конференції взяли участь понад 350 представників учбових та наукових закладів, підприємства газовидобувної галузі України, а також гості з Норвегії, Австрії, Італії, Німеччини, Угорщини, Алжиру, Азербайджану, Польщі, Вірменії, Білорусі, Греції, Хорватії, Іраку та інших країн.
Іван Петрович привітав викладацький колектив університету з ювілеєм та розповів про досвід ДТЕК Нафтогаз у освоєнні ресурсного потенціалу вуглеводнів великих глибин. Доповідач підкреслив, що основним драйвером зростання видобутку газу було і залишається буріння глибоких свердловин, оскільки на глибині 5-7 км зосереджений значний вуглеводневий потенціал: лише у приосьовій частині Дніпровсько-Донецької западини його запаси перевищують 1,3 трлн куб. м. За 3 роки роботи на родовищах у складних гірничо-геологічних умовах і при аномально високих пластових тисках ДТЕК Нафтогаз пробурено 13 свердловин, у тому числі надглибоку свердловину 6750 м, з якої отримано промисловий приплив газу.
Для нарощування видобутку вуглеводнів на діючих родовищах особлива увага приділяється сучасним технологіям буріння та освоєння свердловин, оптимізації їх роботи. Велику увагу ДТЕК Нафтогаз приділяє впровадженню ІТ-технологій: компанією було створено геолого-технологічні моделі родовищ та АСОДУ наземних інфраструктурних об’єктів та технологічних процесів, які працюють у режимі реального часу та сприяють прийняттю ефективних управлінських рішень.
ДТЕК Нафтогаз співпрацює з високотехнологічними компаніями світового рівня, науковими та дослідницькими інститутами. Співробітництво з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу компанія розпочала у вересні 2015 року. В рамках партнерства ДТЕК Нафтогаз та ІФНТУНГ ведуть роботу з адаптації учбових програм для студентів, зближення теорії та практики, а найбільш перспективні студенти отримують можливість стажування та працевлаштування на підприємствах компанії. При участі ДТЕК в університеті було створено учбово-дослідницькі лабораторії бурових і тампонажних розчинів, які дозволяють студентам отримати навички практичної та наукової роботи.