Головна Прес-центр Новини ДТЕК Нафтогаз демонструє можливість збільшення видобутку газу на зрілих родовищах

ДТЕК Нафтогаз демонструє можливість збільшення видобутку газу на зрілих родовищах

Нафта і газ15 Липня 2021
Про збільшення видобутку на зрілих родовищах, перспективи реалізації укладених УРП і декарбонізацію розповів генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров на Українському енергетичному форумі 15 липня.
ДТЕК Нафтогаз демонструє можливість збільшення видобутку газу на зрілих родовищах

ДТЕК Нафтогаз впевнено демонструє, що збільшення видобутку газу можливе навіть на зрілих родовищах зі складними геологічними умовами. У першому півріччі 2021 року видобуток газу склав більше 960 млн куб. м, що на 10% більше, ніж за той же період минулого року. А 14 липня компанія встановила новий рекорд добового видобутку в приватному газовидобувному секторі – 5,8 млн куб. м. Нарощування видобутку можливе завдяки впровадженню новітніх технологій і глибокій цифровізації всіх виробничих процесів.

Раніше ефективні довгострокові стратегії та жорсткі моделі ведення бізнесу, характерні для крупних компаній у США і Європі, втрачають свою актуальність. Для розвитку в сучасних умовах важливими стають інші якості: гнучкість, висока адаптивність бізнесу, його здатність до прийняття швидких, зважених рішень. У цьому контексті маневреність приватного бізнесу виглядає більш виграшно, ніж інерційність державних компаній.

Наприкінці минулого року ДТЕК Нафтогаз підписав УРП по Зінківській площі і планує вже на першому етапі суттєві інвестиції в розвідку ділянки – понад 1,2 млрд грн. Компанія розраховує на ефективну реалізацію проектів УРП. Однак, уже на цьому етапі є ряд неврегульованих питань, що можуть вплинути на своєчасне виконання попередніх умов і ефективність реалізації самих УРП в подальшому. Це питання, які стосуються оподаткування, регламенту з реалізації частки держави та ряду інших аспектів. Їх вирішення є важливим для своєчасного виконання попередніх умов із боку держави.

ДТЕК Нафтогаз глибоко залучений у процес декарбонізації нафтогазової галузі. Компанія вже розробила дорожню карту з декарбонізації і працює над її реалізацією. Нафтогазовий бізнес ДТЕК планує облаштувати родовища комплексам з вилучення СО2 до 2025 року. Відкритим залишається питання зберігання та утилізації СО2. Це питання не можна вважати «домашнім завданням» видобувних компаній. Реалізація проектів CCS/CCU вимагає залучення значних ресурсів, донорських коштів, налагодження міжнародних партнерств, а тому – активної участі держави.

«ДТЕК Нафтогаз не на словах, а на ділі демонструє можливість збільшення видобутку газу навіть на зрілих родовищах. Як лідер приватного газовидобутку в Україні, ми покладаємо на себе місію бути амбасадором світових трендів, драйвером технологічного розвитку і трансформації української нафтогазової галузі в цілому», – резюмував Ігор Щуров.

08 Лютого 2024
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз придбав і застосував унікальну безкабельну систему для сейсмічних досліджень
02 Листопада 2023
Нафта і газ Час міняти парадигму пошуку та налагодити проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками – Іван Гафич
21 Червня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз залучить в Україну найновіші технології сейсморозвідки
11 Травня 2023
Нафта і газ На онлайн-заході обговорили розкриття інформації про видобувну галузь під час війни
02 Травня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз повністю оцифрував свої базові родовища
17 Березня 2023
Нафта і газ Фокус на освоєння нових ділянок і розвиток науково-технологічних партнерств
29 Листопада 2022
ДТЕК ДТЕК інвестує під час війни в видобуток українського газу
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від генерального директора ДТЕК Нафтогаз Ігоря Щурова
09 Вересня 2022
ДТЕК Привітання з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості від генерального директора ДТЕК Максима Тімченка
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від Ріната Ахметова