ДТЕК Нафтогаз тримає курс на досягнення вуглецевої нейтральності
Єврокомісія наразі переглядає Третій Енергопакет і підготувала пакет нормативно-правових актів з енергетики, що стосуються ринків відновлювальних газів, природного газу та водню. У Європі планується створення нової моделі енергетичного ринку для природного газу, відновлювальних джерел енергії, водню та біометану. Метою цієї моделі є забезпечення конкурентоздатності всіх видів енергії. Країни ЄС розуміють, що ключовим фактором залучення інвестицій у розвиток водню, біометану, ВДЕ є наявність національної стратегії країни та регуляторної бази – чітких правил гри.
Це має розуміти і Україна, якщо хоче бути конкурентною. Ми зараз маємо унікальну можливість розвивати свій енергетичний ринок одночасно з Європою, впроваджувати сучасні тренди вже сьогодні. Від того як швидко ми будемо діяти сьогодні, залежить яке місце в енергетиці Україна посідатиме завтра.
ESG-стратегія – це зелений паспорт в енергетиці та важливий документ для залучення інвестицій та фінансування, що показує чи зможе компанія забезпечити сталий розвиток за умов енергетичного переходу, чи зможе залишитись конкурентоздатною.
ДТЕК прийняв виклик декарбонізації та взяв на себе зобов’язання досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. ДТЕК інтегрував більшість цілей сталого розвитку ООН до власної ESG Стратегії до 2030 року. Компанія планує збільшити частку електроенергії від ВДЕ в загальному обсязі Групи до 33% у 2030, а до 2025 - скоротити викиди в атмосферу згідно з європейськими вимогами та висадити 1 млн. дерев.
Заходи ДТЕК Нафтогаз з декарбонізації:
- затверджено індикатори для відслідковування власної діяльності для досягнення цілей декарбонізації
- вперше проведено внутрішню інвентаризацію СО2 згідно з GHG протоколом, використано європейські метрики для перерозрахунку інших парникових газів в СО2
- розроблено дорожні карти кожного бізнесу з досягнення вуглецевої нейтральності
Що далі:
- зовнішня валідація плану ДТЕК з декарбонізації
- визначення науково обґрунтованих цілей SBTi (ініціатива Science Based Targets)
ДТЕК Нафтогаз відслідковує свої викиди та розпочав впроваджувати заходи щодо зменшення викидів парникових газів і вуглецевого сліду від виробничої діяльності.
Згідно дорожньої карти з декарбонізації, ДТЕК Нафтогаз планує реалізувати проекти з вилучення CO2 з природного газу до кінця 2024 року. Наразі ведеться розробка ТЕО та проектної документації, а також вивчення варіантів реалізації технологій утилізації CO2 з можливим виробництвом низьковуглецевої продукції.
ДТЕК Нафтогаз вивчає можливості електрифікації виробничих об’єктів, використання ВДЕ для обслуговування власного виробництва, використання геотермальної енергії пластів для підтримки рівня видобутку та для виробництва теплової енергії. Компанія пильно стежить за розвитком технологій з виробництва біометану та водню.
На нашу думку, формула успіху енергетичного переходу сьогодні – це видобуток природного газу, розвиток ВДЕ та впровадження низьковуглецевих рішень.
Слід зазначити, що важливим драйвером у досягненні вуглецевої нейтральності є взаємодія зі стейкхолдерами. ІПВГ – один з флагманів змін, що активно реагує на світові тренди в енергетиці та намагається втілювати їх в Україні. ДТЕК Нафтогаз активно співпрацює з партнерами, підрядними організаціями з метою пошуку і впровадження інноваційних технологій для підвищення безпеки та ефективності видобування природного газу, скорочення витрат. Ми надаємо перевагу екологічним рішенням. Компанія активно співпрацює з розробниками провідних технологій з виробництва чистих видів енергії та утилізації CO2.
Також ДТЕК Нафтогаз приділяє велике значення співпраці з громадами та підтримує соціальні проекти, спрямовані на зниження вуглецевого сліду у регіонах присутності. Громади – це один ключових партнерів у досягненні цілей сталого розвитку та декарбонізації. Якщо разом з громадами нам вдасться сприяти розвитку екологічних цінностей та формуванні культури споживання енергоресурсів в суспільстві, це буде значним вкладом в енергоперехід.