ДТЕК Нафтогаз: Інвесторам необхідні гарантії та передбачуване законодавство
Збільшення видобутку власного газу є ключовим аспектом зміцнення енергетичної безпеки України. Заяви Уряду про забезпечення внутрішньої потреби в природному газі за рахунок власного видобутку до 2030 року виглядають реалістично за однієї умови: бізнес і Держава виступатимуть партнерами в цьому процесі і дослухатимуться один до одного при пошуку взаємовигідних рішень.
Запровадження фіскальних стимулів для розвитку галузі в 2018 році мало позитивний ефект. За три роки приватні газовидобувні компанії збільшили видобуток газу на 19% і їх частка у загальнонаціональному видобутку зросла з 20% до 26%. ДТЕК Нафтогаз став лідером із нарощування газовидобутку. Річний видобуток компанії з 2018 року зріс на 20% – з 1,65 млрд куб. м до 2 млрд куб. м (план 2021 р.), а частка компанії у загальнонаціональному видобутку збільшилася до 10%. Це підтверджує, що стимулюючі механізми, впроваджені три роки тому, мали позитивний ефект. А загальне зниження видобутку в державі за цей період слід шукати в інших аспектах діяльності, але не в низькій ефективності фіскальних стимулів.
Позитивним сигналом для інвесторів стало також підписання перших угод про розподіл продукції. УРП можуть стати історією успіху українського газовидобування та принести державі не лише додаткові кубометри газу, а й більше 12 млрд грн інвестицій тільки на першому етапі. Перед нафтогазовими компаніями, крім нарощування видобутку, стоять і нові виклики, пов’язані з енергетичним переходом і декарбонізацією галузі. Аби ефективно подолати ці виклики, галузі необхідні інвестиції, а також залучення новітніх технологій. Інвестори ж потребують гарантій, прозорих правил гри, а також чіткого та передбачуваного законодавства. Тільки за таких умов можна досягти успіху.
«ДТЕК Нафтогаз, як лідер приватного газовидобутку, системно інвестує в розвиток галузі. За час виробничої діяльності інвестиції склали більше 10 млрд грн. Це дозволило компанії збільшити видобуток в 4 рази. ДТЕК Нафтогаз, як і решта інвесторів, зацікавлений у стабільності законодавства та створенні сприятливих умов для розвитку галузі. Будь-які непередбачувані зміни курсу, необдумані державні рішення та погіршення клімату в галузі негативно сприймаються інвесторами та знижують інвестиційну привабливість України на міжнародному рівні», – підсумувала Наталія Гребенюк.