ДТЕК Нафтогаз почав буріння нової свердловини
Глибина похило-спрямованої свердловини становитиме 5714 м. Під час буріння буде використано сучасне обладнання: стаціонарна італійська бурова установка Drillmec 1500HP 2014 року випуску вантажопідйомністю 345 т з буровою лебідкою потужністю 1500 к. с., верхній привод Canrig 1035 АС-500, силовий привод з електронно-керованою частотою обертання виробництва General Electric. Циркуляцію бурового розчину забезпечать насоси типу триплекс потужністю 1600 к. с., а для очищення бурового розчину буде використовуватися обладнання компанії Derrick.
Для буріння похило-спрямованої ділянки свердловини із застосуванням роторно-керованої системи ДТЕК Нафтогаз залучив одного з лідерів міжнародного ринку сервісних послуг — компанію Schlumberger. Під час поглиблення свердловини будуть використані бурові долота Smith цієї ж компанії.
Буріння всіх чотирьох свердловин для ДТЕК Нафтогаз «Белоруснефть» проводитиме безамбарним методом із застосуванням технології зневоднення шламу за допомогою спеціального осушувача. Цей спосіб буріння відповідає найкращим міжнародним екологічним стандартам і був однією з вимог компанії ДТЕК Нафтогаз щодо екологічної безпеки в межах співпраці з «Белоруснефть».
«Початок буріння свердловини № 25 можна назвати знаковим для галузі. В Україні вперше починає буріння компанія «Белоруснефть», яка уособлює нову конкурентну віху розвитку бурових і сервісних послуг на українському ринку. Від моменту укладення договору до повної мобілізації зі встановленням верстата минуло менш ніж два місяці — і ми вже готові почати бурові роботи, використовуючи сучасне обладнання та технології. Ми переконані, що наша співпраця з білоруськими партнерами стане успішним прикладом для всієї галузі та забезпечить черговий внесок в енергонезалежність країни», — прокоментував Ігор Щуров, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз.
«Об’єднання «Белоруснефть» розглядає компанію ДТЕК Нафтогаз як найважливішого ділового партнера. Нам імпонує і стратегія роботи компанії, і темпи приросту видобутку, і підходи до розвитку ресурсної бази. Будувати об’єкт на Семиренківському газоконденсатному родовищі буде бригада досвідченого бурового майстра Володимира Тараса на верстаті, який відповідає всім сучасним міжнародним вимогам і оснащений 4-ступеневою системою очищення імпортного виробництва. Привод основних вузлів бурової установки — частотно-регульований з асинхронними двигунами, що дає змогу плавно та точно регулювати режими буріння», — зазначив Олександр Ляхов, генеральний директор ВО «Белоруснефть».