ДТЕК Нафтогаз розпочав реалізацію програми глибокого буріння на Мачухському родовищі

ДТЕК Нафтогаз розпочав реалізацію програми глибокого буріння на Мачухському родовищі

Нафта і газ02 Квітень 2019

ДТЕК Нафтогаз розпочав реалізацію нової програми глибокого буріння на Мачухському родовищі у Полтавській області. В рамках даної програми планується буріння чотирьох розвідувальних та двох пошукових свердловин з метою відкриття нових покладів газу. Програма глибокого буріння розроблена на основі високотехнологічних геолого-геофізичних досліджень – широкоазимутальної 3D-сейсморозвідки, високоточної гравірозвідки та магніторозвідки – що проводилися ДТЕК Нафтогаз протягом останніх чотирьох років. Першим об’єктом у рамках цієї програми стала свердловина №53, буріння якої почалося в березні. Її проектна глибина складає 5 850 м.

ДТЕК Нафтогаз розпочав реалізацію програми глибокого буріння на Мачухському родовищі

Під час буріння свердловини використовується інтегрований підхід до управління будівництвом із залученням міжнародних сервісних операторів. Компанія Schlumberger надає гвинтові вибійні двигуни та послуги каротажу у процесі буріння. Конструкція свердловини передбачає використання високогерметичних обсадних колон Voestalpine (Австрія), що безпосередньо підвищує безпеку свердловини як споруди. Долотний сервіс надає компанія Endevour – офіційний представник компанії NOV. Також Endevour забезпечує сервіс станції геолого-технологічних досліджень з використанням обладнання та програмного забезпечення DrillLab (Польща). У процесі буріння застосовуються високотехнологічні методи досліджень – крос-дипольний акустичний та ядерно-магнітний каротаж та свердловинний імейджер.

Буріння свердловини №53 здійснює компанія «Білоруснафта», що використовує для цього станок Bentec вантажопідйомністю 450 т, обладнаний буровими насосами потужністю 1600 к.с., буровою лебідкою потужністю 2000 к.с. та системою верхнього приводу Top Drive TD-500-HT, що дає можливість збільшити швидкість буріння. Бурова установка оснащена противикидним обладнання з робочим тиском 1050 атм, яке передбачене для буріння свердловин на родовищах з аномально високими пластовими тисками та температурами, до яких належить Мачухське родовище.

Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров: «Мачухське родовище – одне з найскладніших не лише в Україні, але і у світі з точки зору горно-геологічних умов розробки. Протягом чотирьох років ми системно інвестували у дослідження даної площі для планування глибокого буріння з метою освоєння запасів родовища та розвідки його більш глибоких горизонтів. Загальна сума інвестицій у дослідження Мачухського родовища склала понад 300 млн грн. Наша довгострокова мета в рамках даної ділянки – перехід на нові глибинні горизонти понад 7 тис. м, де до нас ще ніхто не видобував газ в Україні, що, безсумнівно, стане значним внеском у досягнення енергетичної безпеки України».