ДТЕК Нафтогаз організував тренінг з питань метрології та обліку газу

ДТЕК Нафтогаз організував тренінг з питань метрології та обліку газу

Нафта і газ11 Липень 2018

ДТЕК Нафтогаз організував проведення метрологічного тренінгу з питань забезпечення автоматичного збору, архівування та внесення фізико-хімічних показників природного газу в обчислювальні комплекси. У тренінгу взяли участь понад 60 учасників, серед яких – представники НАК «Нафтогаз України», АТ «Укртрансгаз», нафтогазовидобувних компаній, провідних виробників обладнання, а також представник компанії із стандартизації, метрології та оцінки якості. Своїм досвідом та передовими рішеннями поділилися учасники з Німеччини та Ірландії.

ДТЕК Нафтогаз організував тренінг з питань метрології та обліку газу

Упродовж тренінгу учасники обговорили проблеми, що виникають під час встановлення потокових хроматографів та вологомірів, та шляхи їх вирішення, розглянули нові пристрої для потокового визначення фізико-хімічних показників природного газу, сучасні пристрої для комерційного обліку газу, інженерне програмне забезпечення у системах автоматизації, моніторинг параметрів роботи свердловин на основі автономних бездротових обчислювальних пристроїв.

Учасники тренінгу також взяли участь у «Батлі вологомірів» на Олефірівській УППГ ДТЕК Нафтогаз. У змаганні було задіяно 5 різних видів вологомірів для визначення температури точки роси газу за вологою та вуглеводнями, що дало можливість порівняти сильні та слабкі сторони кожного з них.

Під час відвідання Олефірівської УППГ ДТЕК Нафтогаз учасники метрологічного тренінгу підкреслили високий рівень облаштування виробничого об’єкту сучасними системами автоматизації, метрології та комерційного обліку газу.

Директор з видобутку та переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов зазначив: «Газовидобувним компаніям зараз надзвичайно важливо впроваджувати інноваційні рішення у всіх виробничих процесах, в тому числі в галузі метрології та обліку газу. Цей тренінг дозволив учасникам обмінятись досвідом, обговорити технічні деталі встановлення сучасних потокових хроматографів та вологомірів, а також ознайомитись з інноваційними рішеннями в галузі автоматизації обліку газу».