ДТЕК Нафтогаз перерахував 8 млн грн ренти в бюджети Полтавської області

ДТЕК Нафтогаз перерахував 8 млн грн ренти в бюджети Полтавської області

Нафта і газ02 Березень 2018

З 1 січня 2018 року почав працювати механізм Закону України №3038, згідно з яким до місцевих бюджетів перераховується 5% ренти за користування надрами від видобутку нафти і газу. ДТЕК Нафтогаз став першою компанією у Полтавській області, яка перерахувала до сільських, районних та обласного бюджету рентну плату. Сума відрахувань склала майже 8 млн гривень.

ДТЕК Нафтогаз перерахував 8 млн грн ренти в бюджети Полтавської області

ДТЕК Нафтогаз видобуває природний газ у трьох районах Полтавської області: Миргородському (Савинцівська сільська рада), Шишацькому (Ковалівська сільська рада) та Полтавському (Мачухівська ОТГ). Надходження від рентної плати збільшили річні та районні бюджети в рази. Наприклад, річний бюджет с. Ковалівка Шишацького району, на території якого компанія видобуває газ, у 2017 році складав приблизно 2,5 млн грн. У 2018 році завдяки рентним надходженням ДТЕК Нафтогаз він складає понад 12 млн грн. Райони та сільські ради планують спрямувати ці кошти на проекти з енергоефективності, підвищення якості медичних послуг та інфраструктуру.  

Рентні надходження у бюджети за січень 2018 року:

  • Полтавський обласний бюджет отримав понад 3 млн грн.
  • До Мачухівської ОТГ було перераховано 758 тис. грн, які планується спрямувати на підвищення енергоефективності навчальних закладів та медицини: замінити вікна, оновити енергетичні системи.
  • До Шишацького району надійшло 2 млн грн, які буде виділено для підвищення якості медичних послуг – купівлю цифрового рентген обладнання та флюорографів.
  • Рентні платежі для Ковалівської сілької ради склали 964 тис. грн. Місцева влада збирається провести капітальний ремонт приміщення дитячого садку та замінити вікна на енергоефективні, закупити медичне обладнання в амбулаторію, відремонтувати дороги.
  • Доходи Савинцівської сільської ради від ренти склали 340,5 тис. грн, та їх спрямують на проведення капітального ремонту школи.
  • У Миргородський район надійшло 681 тис. грн.

Полтавська область – один з провідних регіонів України з видобутку вуглеводнів. Лише за минулий рік на Полтавщині видобули понад 42% українського газу та більш ніж 11% сирої нафти. Запровадження закону про децентралізацію ренти допоможе реалізувати багато важливих соціальних проектів у регіоні та підвищити рівень життя місцевих жителів.