ДТЕК Нафтогаз залучає на український ринок американські технології

ДТЕК Нафтогаз залучає на український ринок американські технології

Нафта і газ12 Липень 2019

Провідний світовий виробник обладнання для нафтогазової галузі Q.B. Johnson Manufacturing (США) в Україні! 10 липня 2019 р. в Полтаві було проведено конференцію «Основні аспекти при виборі технології підготовки газу. Порівняння підходів Північної Америки та України», партнером якої виступила компанія ДТЕК Нафтогаз. Захід відвідали понад 50 учасників, у тому числі представники найбільших українських газовидобувних компаній.

ДТЕК Нафтогаз залучає на український ринок американські технології

Серед питань, що були розглянуті, ─ осушування газу і конденсату, забезпечення безгідратних режимів процесу підготовки газу, сучасні технології очищування природного та скрапленого газу від сірководня та меркаптанів, збільшення видобутку пропан-бутану на установках підготовки газу без використання турбодетандерів. На прикладі Олефірівської УППГ ДТЕК Нафтогаз було продемонстровано ефект від заміни метанолу з регенерацією моноетиленгликоля.

Президент Q.B. Johnson Лорі Джонсон: «У першу чергу, я хочу відзначити дуже високий ступінь технічної підготовки українських інженерів. Однак важливо надавати їм можливість розширювати свій досвід та знайомитися з новими технологіями, які застосовуються у західних країнах». 

Також міжнародний експерт оцінив рівень застосування сучасних технологій у компанії ДТЕК Нафтогаз. «Діджитальні технології, які застосовує компанія, дозволяють контролювати багато процесів на виробничих об’єктах у режимі реального часу та оперативно приймати рішення із підвищення ефективності видобутку газу. Рівень цифровізації родовищ ДТЕК Нафтогаз може слугувати прикладом навіть для багатьох міжнародних компаній», ─ підкреслив Лорі Джонсон.

Директор з видобутку вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов підкреслив: «Минулого року ми реалізували масштабний проект із будівництва пропаново-холодильної установки з використанням обладнання Q.B. Johnson і вже зараз спостерігаємо позитивний ефект від цього технологічного рішення. Тому ми впевнені, що застосування інноваційних підходів та новітнього обладнання вкрай важливо для збільшення видобутку газу і наближає Україну до енергонезалежності».