ДТЕК Нафтогаз провів конференцію з технологій та техніки для збору, підготовки та переробки природного газу
У конференції взяли участь понад 100 осіб – представники газовидобувних компаній та заводів-виробників обладнання, проектних та навчальних закладів. Серед них – «Укргазвидобування», «Бурісма», «Гео-Альянс», «Смарт Енерджи», Propak, Galileo Technologies, QB Johnson Manufacturing, Euro Gas Systems, Solar Turbines, ІФНТУНГ, ПолтНТУ, представники Спілки інженерів-нафтовиків (SPE). Конференцію відвідали гості з США, Канади, Німеччини, Італії, Румунії, Казахстану.
Перша панель конференції була присвячена новітнім технологіям у галузі підготовки та переробки вуглеводнів. Учасники обговорили такі важливі питання як визначення ефективності інгібіторів гідратоутворення, когенерація, моделювання процесів підготовки та переробки вуглеводнів, вибір оптимального методу осушки газу, технології віртуального газопроводу (LNG).
У другій панелі акцент було зроблено на обладнання для комприміювання газу. Учасники розглянули сучасні системи з віддаленого моніторингу компресорного обладнання, новітні розробки газових двигунів, генераторів, компресорних агрегатів.
«Сучасні технології та обладнання відіграють велику роль у збільшенні видобутку газу, допомагають підвищити ефективність розробки родовищ. Тому проведення таких науково-технічних конференцій важливо для руху галузі вперед. Вони допомагають компаніям обмінюватись досвідом, дізнаватись про новітні розробки, які використовуються в Україні та за кордоном. Все це допомагає досягненню спільної мети – енергонезалежності нашої держави», – підкреслив Олексій Раптанов, директор з видобутку та переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз.
Володимир Онищенко, ректор Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка, на базі якого проходила конференція, зазначив: «Партнерство між бізнесом, наукою та владою дуже важливо для нарощення видобутку газу в Україні. Наш університет та ДТЕК Нафтогаз давно співпрацюють, і це приносить свої результати. За підтримки ДТЕК Нафтогаз в університеті відкрито сучасну нафтогазову лабораторію, студенти проходять практику на об’єктах компанії. Це дозволяє їм отримати практичні навички, необхідні для роботи в нафтогазовому секторі».