ДТЕК Нафтогаз увійшов в ТОП-25 інноваційних компаній України

ДТЕК Нафтогаз увійшов в ТОП-25 інноваційних компаній України

Нафта і газ16 Листопада 2020

ДТЕК Нафтогаз увійшов в ТОП-25 інноваційних компаній України за версією журналу «Власть денег». Таку оцінку компанія отримала завдяки системній роботі по впровадженню сучасних технологій, які допомагають підвищити ефективність розробки родовищ і збільшити видобуток газу. Завдяки інноваційним технологіям будівництва свердловин, ДТЕК Нафтогаз став лідером глибокого буріння в Україні. Так, за 2014-2020 рр. компанія побудувала 23 свердловини глибиною понад 5,4 тис. м, серед яких – найглибша експлуатаційна свердловина в Європі (6750 м). Тепер компанія хоче масштабувати цей досвід і планує буріння на глибину понад 7 тис. м.

ДТЕК Нафтогаз увійшов в ТОП-25 інноваційних компаній України

Серед інших інноваційних проектів компанії – застосування сучасних методів геологічного вивчення надр, включаючи створення постійно-діючих 3D-моделей. Для стабілізації видобутку газу на зрілих родовищах було введено в експлуатацію повністю автоматизовану пропаново-холодильну установку та дотискні компресорні станції.

Крім того, ДТЕК Нафтогаз – єдина компанія в газовидобувній галузі України, яка сформувала Технологічний центр для системного моніторингу, адаптації та впровадження інновацій. Наступний крок – створення Нафтогазового технологічного хаба ДТЕК, за допомогою якого компанія планує залучити в Україну раніше недоступні технології, налагодити міжнародні партнерства з найбільшими компаніями та активізувати науково-технічний потенціал країни.

Як відзначають укладачі рейтингу, головним критерієм при відборі була не тільки наявність інноваційних планів на майбутнє, але і вже успішно реалізовані інновації у виробничих технологіях, продукції або послугах. Також враховувалися роль компанії в житті країни, обсяг інвестицій в інноваційні проекти, участь компанії в спеціалізованих виставках і значення впроваджених інновацій для зміцнення економічного і технологічного потенціалу і міжнародного авторитету України.