some-alt
Головна Прес-центр Новини Вперше в Україні компанія ДТЕК Нафтогаз впровадила автоматичну систему моніторингу корозії

Вперше в Україні компанія ДТЕК Нафтогаз впровадила автоматичну систему моніторингу корозії

Нафта і газ19 Лютого 2020
ДТЕК Нафтогаз реалізував проект із впровадження автоматичної системи безперервного моніторингу корозії на гирлі і шлейфі свердловин. Дане технологічне рішення було застосовано на території України вперше, для його здійснення залучалися фахівці з Польщі та Словенії.
Вперше в Україні компанія ДТЕК Нафтогаз впровадила автоматичну систему моніторингу корозії

Система спроектована на базі обладнання Emerson з використанням бездротових технологій передачі даних WirelessHART і доповнює існуючу систему телеметрії свердловин. Монтаж датчиків проводився на хомутах без необхідності врізки в трубопровід і прокладання кабельних ліній і естакад. Точність вимірювань датчиків становить 0,02 мм, що дає можливість побачити мінімальні зміни швидкості корозії металу.

Дана технологія забезпечує збір даних про стан наземного обладнання обв'язки свердловини в режимі реального часу. Аналіз отриманої інформації і тенденцій зі зміни швидкості корозії при застосуванні різних інгібіторів дозволяє побудувати ефективну стратегію щодо уповільнення процесів корозії трубопроводів.

Директор з видобутку і переробки вуглеводнів Олексій Раптанов зазначив: «Система моніторингу дає можливість мінімізувати ризики позапланової зупинки технологічних установок і простою свердловин. Також дане рішення дозволяє зменшити кількість планових робіт з виявлення корозії за рахунок автоматизації процесу виміру і архівування стану технологічного обладнання. Все це допоможе збільшити видобуток газу, що вкрай важливо для досягнення енергетичної незалежності України».

19 Жовтня 2025
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз уперше презентував власні технологічні сервіси на ринку
30 Вересня 2025
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз представив бачення енергетичної трансформації України на міжнародному форумі у Відні
16 Вересня 2025
Нафта і газ Менеджерка з петрофізики ДТЕК Нафтогаз Юлія Ігнаточкіна отримала нагороду від Президента України
04 Серпня 2025
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз розширює співпрацю з міжнародними професійними спільнотами
03 Липня 2025
Нафта і газ Президент SPE зустрівся з експертами ДТЕК Нафтогаз
25 Червня 2025
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз розповів, як зменшувати невизначеності під час буріння
19 Червня 2025
Нафта і газ Для залучення інвестицій потрібні зміни – ДТЕК Нафтогаз на II Інвестиційному форумі
05 Червня 2025
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз: Системний підхід до екологічної відповідальності
15 Травня 2025
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз сплатив понад 2,3 млрд грн податків за І квартал
27 Березня 2025
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз розширює можливості 3D-сейсморозвідки