ДТЕК Нафтогаз завершив буріння глибокої свердловини на Мачухському родовищі із застосуванням унікальних для Європи інтегрованих рішень і технологій

ДТЕК Нафтогаз завершив буріння глибокої свердловини на Мачухському родовищі із застосуванням унікальних для Європи інтегрованих рішень і технологій

Нафта і газ24 Грудня 2020

ДТЕК Нафтогаз завершив буріння свердловини №57 глибиною 5270 м на Мачухському родовищі та отримав з карбонатів дебіт, що складає 300 тис. куб. м на добу і має суттєвий потенціал росту. Свердловина бурилася в умовах надвисоких пластових тисків, однак завдяки інтегрованому підходу до всіх процесів будівництва, її було споруджено за 136 діб, що на 32 доби раніше проєктного терміну.

ДТЕК Нафтогаз завершив буріння глибокої свердловини на Мачухському родовищі із застосуванням унікальних для Європи інтегрованих рішень і технологій

Буровим підрядником виступила компанія «Сервіс-Ойл», багаторічний партнер ДТЕК Нафтогаз з глибокого буріння. Була застосована бурова установка Bentec-450 т, оснащена інтелектуальною системою верхнього приводу Smart Top Drive. При цьому непродуктивний час роботи установки не перевищив 1,0%.

Будівництво похило-направленої ділянки свердловини виконано з використанням роторно-керованих систем Schlumberger і LWD модулів каротажу, що дозволило в онлайн режимі управляти траєкторією стовбуру та здійснювати оцінку  розрізу для попадання в найбільш продуктивну зону пласта за прогнозами постійно-діючої геолого-технологічної моделі родовища. Застосування інтелектуальних автоматизованих систем управління вибійним обладнанням та інтеграція даних глибинної телеметрії дозволили оптимізувати процес буріння та покращити його економічну ефективність.

Під час буріння було реалізовано комплексний підхід до застосування новітніх методів досліджень, запропонований компанією Weatherford. Це дозволило, в сукупності з керновими і іншими даними, провести додаткову оцінку складного тріщинно-порового простору карбонатів, підтвердити їх промислову перспективність в низькопористих інтервалах та оцінити повний потенціал свердловини. Заміри пластових тисків та проникності підтвердили достовірність прогнозу зон локалізації залишкових запасів за даними гідродинамічної моделі та виявили потенційно перспективні інтервали для проведення інтенсифікації. Здійснений під час первинного розкриття карбонатного розрізу комплекс  досліджень дає підстави до переоцінки ресурсного потенціалу турнейської карбонатної споруди та планування технологій її освоєння.

Розкриття продуктивної частини розрізу, представленої тріщинуватими колекторами з вторинною пористістю, здійснювалося з використанням інвертованої вуглеводневої емульсії WITER II компанії «Геосинтез Інженірінг». Вже традиційно, незважаючи на складні умови буріння, свердловина була завершена з від’ємним скін-ефектом у привибійній частині пласта, що дозволило отримати проєктний дебіт при мінімальних депресіях та забезпечити потенціал його зростання після проведення комплексу геолого-промислових досліджень.

Директор з розвідки та перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз Іван Гафич зазначив: «Наша компанія застосовує комплексний інженерний підхід та інноваційні технології у бурінні. Це дозволило нам не лише скоротити строки будівництва свердловини і отримати проектний дебіт газу, а й підтвердити перспективність подальшої розробки Мачухського родовища, продовжити нарощування видобутку газу та збільшувати внесок компанії у досягнення енергонезалежності України».

14 Січня 2021
Нафта і газ На шляху до енергонезалежності: у 2020 році ДТЕК Нафтогаз збільшив видобуток газу на 11%
31 Грудня 2020
ДТЕК ДТЕК Нафтогаз підписав УРП по Зінківській площі
18 Грудня 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз сплатив 38,6 млн грн ренти до бюджетів Полтавщини за 11 місяців 2020 р.
17 Грудня 2020
Нафта і газ За підтримки ДТЕК Нафтогаз проведено реконструкцію у Великосорочинській школі
30 Листопада 2020
Нафта і газ 34 млн грн ренти сплатив ДТЕК Нафтогаз до бюджетів Полтавської області за 10 місяців 2020 р.
25 Листопада 2020
Нафта і газ Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз увійшов до рейтингу кращих топ-менеджерів України
24 Листопада 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз і Полтавська політехніка визначили нові напрямки співпраці
24 Листопада 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз увійшов до числа лідерів екологічних змін в Україні
23 Листопада 2020
Нафта і газ Розробка ущільнених колекторів дозволить Україні суттєво збільшити видобуток газу – експерт ДТЕК Нафтогаз
16 Листопада 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз увійшов в ТОП-25 інноваційних компаній України