Газовидобувна галузь – потужний двигун економіки Полтавського регіону

Газовидобувна галузь – потужний двигун економіки Полтавського регіону

Нафта і газ12 Червень 2018

Директор з видобутку та переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов взяв участь у форумі «Полтавщина індустріальна», який відбувся в Полтаві в рамках Українського індустріального тижня. Під час дискусійної панелі, в якій взяли участь губернатор Полтавської області Валерій Анатолійович Головко та представники інших газовидобувних компаній, Олексій Раптанов розповів про величезний внесок нафтогазової галузі в економічні успіхи Полтавщини та всієї України.

Газовидобувна галузь – потужний двигун економіки Полтавського регіону

У рамках свого виступу Олексій Раптанов сфокусувався на ключових економічних досягненнях галузі – так, за 2017 рік компанії видобувного сектору сплатили 74,6 млрд грн податків, що складає майже 10% надходжень до державного бюджету. Компанія «Нафтогазвидобування», що входить до ДТЕК Нафтогаз, за 2017 р. сплатила понад 5 млрд грн податків та увійшла у трійку найбільших підприємств видобувної галузі за податковими відрахуваннями разом з державними нафтогазовидобувними компаніями «Укргазвидобування» та «Укрнафта».

Як зазначив Олексій Раптанов, також величезне значення має те, що ДТЕК Нафтогаз приділяє велику увагу соціальному розвитку тих районів, де видобуває газ. «Ми прагнемо бути надійним партнером та другом місцевих громад, вникаємо в ті проблеми, які існують в регіоні, та допомагаємо вирішити їх. Ми ремонтуємо лікарні, закуповуємо сучасне медичне обладнання, проводимо реконструкцію будинків культури, ремонтуємо дороги, будуємо водогони та мережі вуличного освітлення. Тільки за 2017 рік ми реалізували 14 соціальних проектів у Полтавській області на суму 11 млн грн. Всього за п’ять років ми вклали понад 35 млн грн у соціальне партнерство. Найбільш масштабним з таких проектів є ремонт другого поверху дитячого відділення Шишацької районної лікарні та закупівля медичного обладнання. Проект ремонту лікарні наша компанія веде вже декілька років, а у 2018 році ми плануємо провести капітальний ремонт першого поверху дитячого відділення та зробити з нього повноцінний інфекційний блок з боксами», – розповів він під час виступу.

Крім того, з початку 2018 р. місцеві громади стали отримувати ще більшу користь від діяльності нафтогазовидобувних компаній на їх території, оскільки вступив в силу закон про децентралізацію ренти. Так, за 1 квартал 2018 року рентні відрахування ДТЕК Нафтогаз до бюджетів усіх рівнів Полтавської області склали 22,5 млн грн. Райони та сільради планують спрямувати ці кошти на проекти з енергоефективності, підвищення якості медичних послуг та інфраструктуру.