some-alt
Головна Прес-центр Новини Газовидобуток – справа, якою потрібно пишатися

Газовидобуток – справа, якою потрібно пишатися

Нафта і газ13 Вересня 2020
13 вересня в Україні відсвяткували День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Це галузь, завдяки якій державний бюджет України щороку поповнюється на 100 млрд грн. Галузь, яка дає робочі місця тисячам українців. Це професія, яка об’єднує десятки різних спеціалістів – буровиків, операторів, технологів, геологів, екологів, фахівців з охорони праці, фінансистів та юристів. Це професія, у якій працюють цілими династіями, передаючи досвід від батька до сина. Одна з таких династій у ДТЕК Нафтогаз – династія Орленків. З нагоди свята провідний інженер ДКС Володимир Орленко розповів про свій вибір спеціальності, кар’єрний шлях та важливість професії газовидобувників.
Газовидобуток – справа, якою потрібно пишатися

«Обрати професію вирішив по стопах батька»

Один з газовидобувників – Володимир Орленко, провідний інженер дотискної компресорної станції Олефірівської установки підготовки газу ДТЕК Нафтогаз. У Володимира майже вся родина працює у нафтогазовій галузі – батько, дружина та тесть. Більше того, всі четверо – співробітники  однієї компанії.

Володимир розповідає, що обрати професію вирішив по стопах батька. Він для нього – приклад та гордість. Пам’ятає, що в дитинстві постійно слухав історії батька про роботу, і вони були йому цікаві. Батько завжди розповідав про важливість своєї професії, про ту відповідальність, яку вона несе, а також акцентував на тому, що саме завдяки видобутку газу всі мають можливість сидіти взимку у теплих оселях та готувати смачну вечерю на плиті. 

Маленькому Володимиру кортіло якомога скоріше побачити місце роботи батька. Він згадує, як у 14 років він нарешті дочекався і батько взяв його на роботу на освоєння свердловини. Тоді Володимир вперше побачив нафтогазове виробництво і вже тоді чітко вирішив, що буде працювати у нафтогазовій галузі. Пройшло вже багато років, а він жодного разу не пошкодував про свій вибір. Більш того, з кожним роком відчуття гордості лише зростає.

«Зустрічаємо з колегами усі виклики разом та досягаємо спільної мети у показниках»

Володимир закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Ще під час навчання влаштувався на виробничу практику у ДТЕК Нафтогаз. Добре зарекомендував себе і після отримання освіти повернувся в компанію на посаду слюсаря. Став переможцем щорічних змагань із професійної майстерності «Кращий у професії», після чого його перевели на посаду механіка, а згодом він став провідним інженером ДКС.Зараз Володимир Орленко працює в ДТЕК Нафтогаз вже 4,5 роки.

Володимир пригадує, що особливим для нього був момент, коли його з посади слюсаря перевели на механіка. Тоді підтримка родини була для нього максимально необхідною, адже ця посада була більш відповідальною, потрібно було додатково навчатись. У цей час постійно була поруч його дружина, яка розуміла, як чоловіку важливо повністю зануритися в роботу. Однак робочий колектив для Володимира – це теж родина, адже у компанії завжди дружня атмосфера. Колеги завжди підтримують та допомагають, завжди разом зустрічають усі виклики та досягають спільної мети у показниках.

 

«Пропозицію майбутній дружині робив не на робочому місці»

Володимир розповідає, що зі своєю дружиною Аліною познайомився на роботі три роки тому. Він тоді працював слюсарем, а вона прийшла у ДТЕК Нафтогаз на практику після університету. Деякий час вони спілкувались, працювали разом. Спершу зустрічались і нікому з колег нічого не говорили. І вже через рік одружились. Тоді всі й дізнались про новостворену родину на роботі. Володимир сміється, говорить, що пропозицію робив не на робочому місці.

Аліна, дружина Володимира, обрала свою професію також по прикладу батька, який працює у ДТЕК Нафтогаз слюсарем контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. Їй було цікаво працювати саме в цій сфері, тому вона вступила у Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Після цього пройшла виробничу практику і зараз працює у вимірювальній лабораторії.

Володимир зі своєю сім’єю зустрічаються на роботі по декілька разів на тиждень, адже працюють на різних виробничих дільницях. Жартує, що обідати разом ходять. А ввечері вже знову у сімейному колі.

«Найбільше за роки роботи запам’яталась робота в ізоляції під час карантину»

Володимир пригадує, що найбільше за ці роки йому запам’яталась робота в ізоляції – коли газовидобувники працювали вахтами по декілька тижнів через пандемію коронавірусу. Володимир і Аліна працювали в одній зміні, але бачились лише на вихідних. Адже в той час проходив запуск новітнього інфраструктурного об’єкту – дотискної компресорної станції, яка допомагає продовжувати життя родовищ та збільшувати видобуток газу. У цьому об’єкті було використано надсучасне іноземне обладнання та необхідно було багато часу для ретельного його налаштування. Однак подружжю пощастило, що їх зміни збігалися – після двох тижнів в ізоляції вони відправлялись разом додому на два тижні відпочинку. Підтримка один одного та командна робота допомагали спокійно працювати та виконувати свою роботу.

Володимир розповідає, що взагалі ДТЕК Нафтогаз особливо дбає про безпеку праці – не лише під час карантину. В компанії постійно проходять навчання з охорони праці та пожежної безпеки, працівники  мають усі необхідні засоби індивідуального захисту для безпечної роботи і відчувають себе захищеними.

«Газовидобуток – справа, яку потрібно продовжувати, якою потрібно пишатися»

У родині Володимира професію газовидобувників поважають і розуміють її важливість. Володимир говорить, що своїх дітей буде також знайомити з цією роботою та передавати весь свій досвід та знання. Адже це справа, яку потрібно продовжувати, якою потрібно пишатися. Тепер Володимир розуміє це вже на своєму досвіді.

За матеріалами "Сегодня"

08 Лютого 2024
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз придбав і застосував унікальну безкабельну систему для сейсмічних досліджень
02 Листопада 2023
Нафта і газ Час міняти парадигму пошуку та налагодити проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками – Іван Гафич
21 Червня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз залучить в Україну найновіші технології сейсморозвідки
11 Травня 2023
Нафта і газ На онлайн-заході обговорили розкриття інформації про видобувну галузь під час війни
02 Травня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз повністю оцифрував свої базові родовища
17 Березня 2023
Нафта і газ Фокус на освоєння нових ділянок і розвиток науково-технологічних партнерств
29 Листопада 2022
ДТЕК ДТЕК інвестує під час війни в видобуток українського газу
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від генерального директора ДТЕК Нафтогаз Ігоря Щурова
09 Вересня 2022
ДТЕК Привітання з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості від генерального директора ДТЕК Максима Тімченка
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від Ріната Ахметова