Нові технології ремонту газових свердловин обговорили в Полтаві
У Полтаві відбулася міжнародна науково-технічна конференція, присвячена новій технології ремонту свердловин – снаббінгу. Її використання може сприяти збільшенню обсягів видобування газу і нафти в Україні.
Організаторами конференції виступили компанія ДТЕК Нафтогаз, Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка (ПолНТУ). Інформаційним партнером – Нафтогазовий консультаційний центр «Ньюфолк».
Технологія снаббінгу дозволяє зменшити втрати газу під час ремонту свердловини, скоротити терміни проведення робіт. А найголовніше – мінімізувати негативні наслідки для покладів вуглеводнів, які зазвичай спричиняються глушінням свердловини в разі традиційного ремонту.
Снаббінг активно застосовується в розвинених країнах. Але в Україні поки що використовувався лише епізодично, оскільки для такої технології необхідне сучасне імпортне обладнання.
Під час конференції українські та зарубіжні фахівці обговорили особливості застосування снаббінгу в складних гірничо-геологічних умовах нашої країни, державне регулювання таких робіт, питання промислової безпеки.
Участь у конференції взяли перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрій Пісоцький, директор з видобування і переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов, ректор ПолтНТУ, заслужений працівник освіти України, професор Володимир Онищенко.
Своєю думкою і досвідом поділилися вчені Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Українського нафтогазового інституту, представники сервісних нафтогазових компаній Halliburton, Balance Point Control, Ендейвер, Pilot Drilling Technologies, Geo Well Services, Регіон, Геосинтез Інженірінг, ЛІКВО, керівники представництв Держпраці.
«Підвищення ефективності роботи – завдання №1 для кожної газовидобувної компанії України в складний для галузі час. ДТЕК Нафтогаз постійно знаходиться в пошуку нових рішень, нових технологій, нових підходів, які дозволяють видобувати газ ефективно, екологічно і безпечно. Снаббінг може бути одним із інструментів, який сприятиме втриманню і нарощуванню обсягів видобування як нашою компанією, так і всією галуззю», – сказав Олексій Раптанов, директор з видобування і переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз.
«За останні роки наш університет став головним майданчиком Полтавщини, де об’єднуються зусилля наукової спільноти, бізнесу і влади довкола розвитку видобування нафти і газу. Україна має одні з найвищих запасів газу в Європі, але в рази менші темпи його відбору. У нас є дуже великі перспективи, і щоб скористатися ними, треба вже сьогодні впроваджувати нові технології, підвищувати кваліфікацію працівників галузі. І ми вже бачимо перші зрушення, які дозволяють з оптимізмом дивитися у майбутнє нафтогазової галузі і енергетичної незалежності України», – підсумував Володимир Онищенко, ректор Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка.