Об’єкти ДТЕК Нафтогаз успішно пройшли екологічний аудит

Об’єкти ДТЕК Нафтогаз успішно пройшли екологічний аудит

Нафта і газ22 Червень 2018

У червні 2018 р. завершився комплексний екологічний аудит об’єктів та видів діяльності ПрАТ «Нафтогазвидобування» – видобувного активу ДТЕК Нафтогаз. Незалежне аудиторське дослідження підтвердило дотримання компанією норм природоохоронного законодавства України та відсутність негативного техногенного впливу діяльності ПрАТ «Нафтогазвидобування» на навколишнє середовище.

Об’єкти ДТЕК Нафтогаз успішно пройшли екологічний аудит

Аудит був ініційований ПрАТ «Нафтогазвидобування» та проводився згідно із Законом України «Про екологічний аудит» компанією НВП «Екозахист», що надає в Україні інжинірингові послуги з екологічної оцінки (environmental due diligence), а також експертні та екоаудиторські послуги найбільшим приватним та державним підприємствам. Метою аудиту було підтвердити відповідність об’єктів та видів діяльності ПрАТ «Нафтогазвидобування», які представляють підвищену екологічну небезпеку, Законам України «Про охорону навколишнього середовища», «Про відходи», «Про охорону атмосферного повітря», Водному кодексу України, Кодексу України про надра, Земельному кодексу України та міжнародним стандартам ISO 14001:2015, ISO 19011-2012, ISO 14004:2016, ДСТУ ISO 14015:2005.

Упродовж двох місяців групою екоаудиторів була проаналізована та перевірена усі проектна, дозвільна, технічна, звітна та статистична документація ПрАТ «Нафтогазвидобування», оцінені моніторингові звіти по усіх свердловинах Семиренківського та Мачухського родовищ, перевірена діяльність трьох установок підготовки газу компанії. Аудит підтвердив відповідність усіх об’єктів та діяльності ПрАТ «Нафтогазвидобування» нормам національного природоохоронного законодавства, високий рівень забезпечення екологічної безпеки та раціональне використання природних ресурсів під час видобутку газу та газового конденсату.

Відсутність порушень природоохоронного законодавства на об’єктах ПрАТ «Нафтогазвидобування» підтверджено доказами екологічного аудиту згідно ст. 6, 7, 20 ЗУ «Про екологічний аудит» та доказує відсутність негативного техногенного впливу компанії на навколишнє середовище в регіоні її діяльності. Експерти екоаудиторської групи підкреслили, що мінімальні ризики та малий вплив на екосистему – це результат ефективної екологічної політики та програм з охорони навколишнього середовища ПрАТ «Нафтогазвидобування».

Дмитро Мелешенко, керівник департаменту з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища ПрАТ «Нафтогазвидобування», зазначив: «Основний елемент забезпечення екологічної безпеки нашої компанії – своєчасне виявлення та управління екологічними ризиками. Ми не допускаємо негативного впливу на навколишнє середовище завдяки модернізації та реконструкції технологічного обладнання, якісному бурінню свердловин, отриманню дозвільних документів, системній інноваційній роботі з проектними інститутами та підрядними організаціями. Підтримка нашої діяльності місцевим населенням та владою – важливий індикатор нашої успішної роботи в галузі охорони навколишнього середовища».

Варто зазначити, що НВП «Екозахист» працює на вітчизняному ринку понад 9 років та проводить екоаудити найбільших підприємств, що входять до ТОП 100 об’єктів підвищеної екологічної небезпеки, виявляє невідповідності вимогам охорони навколишнього середовища, розробляє рекомендації та плани усунення порушень природоохоронного законодавства.