«Підписання УРП по нафтогазових ділянках принесе Україні до 40 млрд гривень», – експерт ДТЕК Нафтогаз

«Підписання УРП по нафтогазових ділянках принесе Україні до 40 млрд гривень», – експерт ДТЕК Нафтогаз

Нафта і газ15 Жовтня 2020

Юлія Боржемська, менеджер з регуляторної політики ДТЕК Нафтогаз, взяла участь у І Конференції з енергетичного права, організованій Асоціацією правників України. Одним з питань, що обговорювалися на заході, були перспективи підписання угод про розподіл продукції (УРП) по нафтогазових ділянках. Підписання УРП є взаємовигідним як для держави, так і для інвесторів. Так, реалізація угод принесе Україні від 12 до 40 млрд гривень. Перевагами роботи на умовах УРП для інвесторів є захист від законодавчих змін, міжнародний арбітраж, компенсація витрат, великий розмір територій, які надаються у користування, та тривалий строк дії угод.

«Підписання УРП по нафтогазових ділянках принесе Україні до 40 млрд гривень», – експерт ДТЕК Нафтогаз

Перші дев’ять угод мали бути підписані до липня 2020 року, однак через низку обставин підписання було перенесено на січень 2021 р. Учасники конференції зазначили, що для адміністрування такої кількості угод держава має сформувати професійну команду, а також внести зміни до законодавчої бази, в першу чергу вдосконаливши режим банківського і валютного регулювання – без цих змін виконання угод просто неможливе. Переговори тривають, є багато неузгоджених питань, разом з тим, інвестори не втрачають надії підписати угоди у зазначений строк. 

«Сподіваємося, що за результатами проведених у 2019 році конкурсів будуть укладені  УРП і вперше за всю історію УРП в Україні угоди будуть реалізовані, а їх реалізація стане яскравою історією успіху української нафтогазової галузі. Це  напевно пригорне увагу більш широкого кола іноземних інвесторів та сервісних підрядників до України. Реалізація угод може стати значним джерелом поповнення державного бюджету. Міжнародна спільнота уважно спостерігає за ходом підписання УРП, адже це – індикатор інвестиційного клімату в Україні», – зазначила Юлія Боржемська.

Нагадаємо,  що минулого року було проведено 13 конкурсів на укладання УРП, що стало рекордною кількістю для України. У конкурсах взяли участь як провідні національні, так і іноземні компанії. Починаючи з 1999 року, коли було прийнято Закон про УРП, жодна угода про розподіл продукції в Україні не була реалізована.