Головна Прес-центр Новини Проекти УРП в Україні та їх роль у розвитку газовидобувної галузі

Проекти УРП в Україні та їх роль у розвитку газовидобувної галузі

Нафта і газ05 Жовтня 2021
Наприкінці вересня відбулася міжнародна галузева конференція – Odessa Offshore Conference. Про проекти УРП в Україні та їх роль у розвитку газовидобувної галузі розповіла у своєму виступі Юлія Боржемська, менеджерка з регуляторної політики ДТЕК Нафтогаз. Наводимо основні тези виступу.
Проекти УРП в Україні та їх роль у розвитку газовидобувної галузі

Формат УРП за понад 20 років дії відповідного Закону України фактично ніколи ще не був реалізований. Тож на шляху реалізації угод можуть виникати питання, які не врегульовані на законодавчому рівні, або колізії норм законодавства. Зараз для реалізації УРП потрібна проактивна позиція Держави, постійний діалог та готовність швидко реагувати на потреби інвестора. Також потрібна постійна професійна команда, що буде досконало знати законодавство з УРП, надрокористування, вивчить тексти угод та зможе ефективно їх адмініструвати. Спільна мета Держави та інвесторів – створити історію успіху проектів УРП в Україні.

ДТЕК Нафтогаз – інвестор в рамках Угоди про розподіл продукції на Зіньківській площі. Після виконання попередніх умов Державою компанія планує здійснити інвестиції у сумі понад 44 млн дол. протягом перших 5 років, обробку та інтерпретацію даних, буріння щонайменше 2 свердловин, сейсміку на площі понад 100 кв. км та розпочати видобуток у 2023 році.

На етапі перемовин щодо проектів УРП інвестори напрацювали законодавчі зміни (законопроект 3791). Нажаль, дотепер інвесторам не вдалося зустрітися з Мінфіном та ДПС для постатейного обговорення законопроекту та розв'язання неузгоджених питань. Основна мета законопроекту – уникнення подвійного оподаткування.

Для Держави УРП -  це можливість проведення розвідувальних робіт на значній території, оновлення портфелю ресурсно-запасної  бази та нарощування видобутку газу в країні. Також Держава гарантовано одержує мінімальні інвестиційні зобов’язання понад 450 млн дол. протягом 5 років, адже  інвестор, навіть якщо виходить з угоди, повинен  сплатити суму мінімальних зобов’язань.

Інвестор зацікавлений в режимі УРП через право захищати свої інтереси у міжнародному арбітражі та через стабілізаційне застереження (захист від змін законодавства), що надважливо в умовах постійних і суттєвих законодавчих змін в Україні.

Тож успішна реалізація угод є вигідною для обох сторін.

08 Лютого 2024
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз придбав і застосував унікальну безкабельну систему для сейсмічних досліджень
02 Листопада 2023
Нафта і газ Час міняти парадигму пошуку та налагодити проведення геологорозвідувальних робіт за новими напрямками – Іван Гафич
21 Червня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз залучить в Україну найновіші технології сейсморозвідки
11 Травня 2023
Нафта і газ На онлайн-заході обговорили розкриття інформації про видобувну галузь під час війни
02 Травня 2023
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз повністю оцифрував свої базові родовища
17 Березня 2023
Нафта і газ Фокус на освоєння нових ділянок і розвиток науково-технологічних партнерств
29 Листопада 2022
ДТЕК ДТЕК інвестує під час війни в видобуток українського газу
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від генерального директора ДТЕК Нафтогаз Ігоря Щурова
09 Вересня 2022
ДТЕК Привітання з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості від генерального директора ДТЕК Максима Тімченка
09 Вересня 2022
Нафта і газ Привітання з професійним святом від Ріната Ахметова