Розробка ущільнених колекторів дозволить Україні суттєво збільшити видобуток газу – експерт ДТЕК Нафтогаз

Розробка ущільнених колекторів дозволить Україні суттєво збільшити видобуток газу – експерт ДТЕК Нафтогаз

Нафта і газ23 Листопада 2020

Однією з тем конференції V Legal Energy Forum, яка відбулася 18 листопада у Києві, став видобуток газу з ущільнених колекторів. За словами експертів, розробка таких покладів діючих родовищ – це можливість зовсім по-новому розкрити ресурсний потенціал України та наблизити енергонезалежність держави.

Розробка ущільнених колекторів дозволить Україні суттєво збільшити видобуток газу – експерт ДТЕК Нафтогаз

За даними Державного балансу запаси газу ущільнених пісковиків діючих родовищ лише у межах східного нафтогазоносного регіону становлять 100 млрд куб. м, з яких майже половина залягає на глибині більше 5000 м. Ці поклади характеризуються низькою пористістю і проникністю, тому їх розробка потребує нових технологій та сучасного обладнання.

За чинних ставок ренти видобуток газу з ущільнених колекторів є економічно недоцільним. Тому для реалізації таких проєктів надзвичайно важливим є належне державне стимулювання. За розрахунками ДТЕК Нафтогаз, розробка ущільнених пісковиків можлива за умови впровадження ставки ренти 1,25% для видобутку газу і 2% – для нафти і конденсату разом з податковими канікулами на 2 роки.

Крім того, необхідно впровадити низку інших стимулюючих заходів: переглянути і скоротити критерії визначення запасів ущільнених пісковиків; визначати, чи дійсно запаси належать до цієї категорії, на основі сукупності критеріїв та геолого-фізичних характеристик. Також важливо розробити інструкції ДКЗ щодо методики визначення запасів ущільнених колекторів, їх затвердження і постановки на баланс; встановити перелік документів для підтвердження базового і додаткових обсягів видобутку.

«В результаті впровадження таких стимулів для розробки ущільнених пісковиків, Україна зможе додатково отримати щонайменше 4 млрд дол. США інвестицій, понад 1 млрд дол. податків та ренти і видобути понад 47 млрд куб. м газу. Це важливий крок у напрямі заміщення імпорту газу власним ресурсом та досягнення енергонезалежності України», – зазначила менеджер з регуляторної політики ДТЕК Нафтогаз Юлія Боржемська.

14 Січня 2021
Нафта і газ На шляху до енергонезалежності: у 2020 році ДТЕК Нафтогаз збільшив видобуток газу на 11%
31 Грудня 2020
ДТЕК ДТЕК Нафтогаз підписав УРП по Зінківській площі
24 Грудня 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз завершив буріння глибокої свердловини на Мачухському родовищі із застосуванням унікальних для Європи інтегрованих рішень і технологій
18 Грудня 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз сплатив 38,6 млн грн ренти до бюджетів Полтавщини за 11 місяців 2020 р.
17 Грудня 2020
Нафта і газ За підтримки ДТЕК Нафтогаз проведено реконструкцію у Великосорочинській школі
30 Листопада 2020
Нафта і газ 34 млн грн ренти сплатив ДТЕК Нафтогаз до бюджетів Полтавської області за 10 місяців 2020 р.
25 Листопада 2020
Нафта і газ Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз увійшов до рейтингу кращих топ-менеджерів України
24 Листопада 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз і Полтавська політехніка визначили нові напрямки співпраці
24 Листопада 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз увійшов до числа лідерів екологічних змін в Україні
16 Листопада 2020
Нафта і газ ДТЕК Нафтогаз увійшов в ТОП-25 інноваційних компаній України