Фахівці Нафтогазвидобування вдосконалили обладнання для приведення газу до стандартів якості
Участь у розробці взяли Олексій Раптанов, Богдан Кукура, Сергій Гапон, Руслан Синельник, Максим Мишко, Михайло Мельничук, а також фахівці підрядних організацій. Вони запропонували внести зміни в конструкцію внутрішнього компонування сепаратора: встановити в корпус два спеціально розроблені ступені сепарації. Перший виготовлений у вигляді інерційних сепараційних елементів, пакета відбійних пластин. А другий складається із секційних перегородок, у яких розташований жалюзійний пакет. Створені в такий спосіб «кишені» легко обгинаються газовим потоком. Разом із тим краплі рідини, які переміщаються з потоком, за інерцією стикаються з «кишенями», осідають на відбійних пластинах і стікають у напрямку нижньої основи каркаса без руйнування структури плівки рідини й без вторинного бризковинесення.
Ця конструкція компонування сепаратора вже успішно впроваджена і випробувана на установці підготовки газу «Семиренки», яку експлуатує Нафтогазвидобування. У результаті ефективність роботи сепаратора підвищилася на 7%: видобування газового конденсату збільшилося на 2 т/добу, температура точки роси газу (за вологістю і вуглеводами), що подається в магістральний газопровід, знизилася на 4 градуси за Цельсієм.
«В Україні використовується ще досить багато аналогічного сепараційного обладнання. Тому напевно наша ідея буде корисна як іншим газовидобувним компаніям, так і організаціям, які транспортують газ. Ми постійно націлені на підвищення ефективності виробничих процесів, зокрема завдяки залученню науки та власним інноваційним розробкам», — зазначив директор із видобутку та переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов.